Обчисліть масову частку калій етаноату в розчині, для приготування якого використали 0,4 моль

CH3COOK та 200 мл води

Ответы на вопрос

Отвечает Бессмертный Август.

Ответ: 16,39%

Дано:

n(CH3COOK) = 0,4 моль

V(H2O) = 200 мл

ω(СН3СООК) - ?

Объяснение:

М(СН3СООК) = 98 г/моль

Знаходимо масу калій етаноату в розчині:

m(CH3COOK) = n*M = 0,4 моль*98 г/моль = 39,2 г

Знаходимо масу води:

m(H2O) = ρ*V = 1 г/мл*200 мл = 200 г

Знаходимо масу розчину:

m(p.) = m(H2O) + m(CH3COOK) = 200 г + 39,2 г = 239,2 г

Знаходимо масову частку калій етаноату в розчині:

ω(СН3СООК) = m(CH3COOK)/m(p.) = 39,2 г/239,2 г = 0,1639 або 16,39%

Відповідь: 16,39%