СРОЧНО!!!!!!! Даю 20б 6. На магній оксид кількістю речовини 0.8 моль подіяли надлишком

нітратноїкислоти. Обчисліть масу і кількість речовини продуктів реакції. Обчисліть число структурних частинок у даній порції речовини магній оксиду.Дано:v(MgO) = 0,8 мольHNO3Знайти:m(Mg(NO3)2) - ?V(Mg(NO3)2) - ?m(H2О) — ? v(H2О) — ?N(MgO) - ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Серкебаев Ермек.

Ответ:

Объяснение:

Дано: y(MgO)=0,8 моль. Знайти  m(HNO3)-? y(HNO3)-? m(HNO3)-?

Розв'язання.

І спосіб.

Складаємо рівняння реакції:

 0,8 моль         x г

  MgO       +   2HNO3 =Mg(NO3)2+H2O

  1 моль          126 г

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль магній оксиду з 2 моль нітратної кислоти.

 

Обчислюємо молярну масу (М г/моль = Mr.) нітратної кислоти й , відповідно, масу 2 моль.

Mr(HNO3)=Ar(H)+Ar(N)+3•Ar(O)=1+14+3•16=63,  

M(HNO3)= 63 г/моль. Маса 1 моль=63 г  Маса 3 моль=126г

Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

0,8моль / 1моль=х г/ 126 г, звідси х=0,8моль•126г/1моль=100,8г.

Обчислюємо кількість речовини сульфатної кислоти масою 100,8 г за формулою y=m/M

y(HNO3)=100,8г : 63г/моль=1,6моль.

Обчислюємо число структурних частинок сульфатної кислоти кількістю речовини 1,6моль.

З формули y=N/Na, де Na-стала Авогадро і дорівнює 6,02•1023моль-1 (н.у.), знаходимо N=y•Na

N(HNO3)=1,6 моль•6,02•1023моль-1 =9,632•1023

Відповідь:  m(HNO3))=100,8г; y(HNO3))=1,6моль; N(HNO3)=9,632•1023

ІІ спосіб.

Складаємо рівняння реакції: MgO+2HNO3=Mg(NO3)2+H2O

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль магній оксиду з 2 моль нітратної кислоти, тобто кількість речовини нітратної кислоти є у 2 рази більшою, тому y(HNO3)=1,6 моль.

Обчислюємо масу нітратної кислоти кількістю речовини 1,6 моль.

З формули y=m/M знаходимо  m=y•M, М г/моль = Mr.

Mr(HNO3)=Ar(H)+Ar(N)+3•Ar(O)=1+14+3•16=63,  M(HNO3)= 63 г/моль.

m(HNO3)=1,6 моль•63=100,8 г.

Обчислюємо число структурних частинок сульфатної кислоти кількістю речовини 1,6моль.

З формули y=N/Na, де Na-стала Авогадро і дорівнює 6,02•1023моль-1 (н.у.), знаходимо N=y•Na

N(HNO3)=1,6 моль•6,02•1023моль-1 =9,632•1023

Відповідь:  m(HNO3))=100,8г; y(HNO3))=1,6моль; N(HNO3)=9,632•1023 вроде так