Під час горіння літію масою 2,5 г утворився літій оксид масою 6 г. Напишіть рівняння цієї

реакції. Яка маса кисню витратилася на горіння?

Ответы на вопрос

Отвечает Полегенько Света.

Ответ:

m(O2) = 2.88 г.

Объяснение:

4Li + O2 = 2Li2O

n(Li)= m/M = 2.5/7 = 0.357 моль

n(Li2O) = m/M = 6/30 = 0.2 моль

n(Li):n(Li2O) = 0.357/0.2 = 3.57: 2

Отже, Li2O в надлишку, розрахунки проводимо за Li:

n(O2) = n(Li)/4 = 0.357/4 =0.09 моль

m(O2) = n(O2)*M(O2) = 0.09*32 = 2.88 г.