ХІМІЯ 8 КЛАС СРОЧНО ПЖЖ 1) Закінчити рівняння реакцій :Al(OH)3 + HNO3 --->Na2S + HCl

--->Ca(OH)2 + CO2 --->Cu(OH)2 + K2CO3 --->CACO3 + HCl --->Ag + HCl --->MgO + CO2 --->K + H2O --->2) Здійснити хімічні перетворення : CaCl2-CaCO3-CaO-Ca(OH)2 |Ca(OH)2 ---> CaO --->Ca(No3)23)Яка маса алюміній хлориду прореагувала з сульфатною кислотою, якщо утворилося 28,7г алюміній сульфату? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронов Тёма.

Ответ:

1)Al(OH)3 + 3HNO3 =Al(NO3)3+3H2O

2)Na2S + HCl =NaCl+H2S

3)Ca(OH)2 + CO2 =CaCO3+2H2O

4)Cu(OH)2 + K2CO3 = CuCO3 + 2KOH

5)CaCO3 + 2HCl =CaCl2+H2CO3

6)2Ag + 2HCl =2AgCl+H2

7)MgO + CO2 =MgCO3

8)4K + 2H2O =4KOH

1)CaCl2+H2CO3=CaCO3+2HCl

2)CaCO3=CaO+CO2

3)CaO+H2O=Ca(OH)2

4)Ca(OH)2=CaO+H2O

5)CaO+2HNO3=Ca(NO3)2+H2O

m(Al2(SO4)3=28.7

m(AlCl3)-?

2AlCl3+3H2SO4=Al2(SO4)3+6HCl V=m/M

V(ню)(AlCl3):V(Al2(SO4)3)=2:1

M(Al2(SO4)3)=342 г/моль

V(Al2(SO4)3)=28.7/342=0.08 моль

V(AlCl3)=0.16моль

М(AlCl3)=133г/моль

m(AlCl3)=133×0.16=21.28 г