Унаслідок повного згоряння фосфору в атмосфері кисню утворився фосфор(V) оксид кількістю речовини

0,6 моль. Обчисліть кількість речовини, масу й об'єм (н. у.) реагентів.

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамова Маша.

Ответ:

Объяснение:

Відомо: n(P2O5)=0,6 моль

Знайти: n(P)-?, m(P)-?, n(O2)-?, V(O2)-?

Розв'язування

І спосіб

Записуємо рівняння реакції (надписуємо і підписуємо):

x моль  у моль    0,6 моль

4P   +   5O2   =   2P2O5

4 моль  5 моль    2 моль

x=n(P)=0,6 моль • 4 моль : 2 моль=1,2 моль

у=n(О2)=0,6 моль • 5 моль : 2 моль=1,5 моль

M(Р)=31 г/моль

m(P)=n(P)•M(P)=1,2 моль • 31 г/моль=37,2 г

V(О2)=n(P)•VМ=1,5 моль • 22,4 л/моль=33,6 л

ІІ спосіб

Записуємо рівняння реакції(надписуємо і підписуємо):

x г        у л     0,6 моль

4P   +   5O2  =  2P2O5

124 г     112 л    2 моль

M(Р)=31 г/моль, маса 1 моль=31 г, а маса 4 моль=124 г

За н.у. 1 моль газу займає об'єм 22,4 л, а 5 моль займуть 112 л

x=m(P)=0,6 моль • 124 г : 2 моль=37,2 г

у=n(О2)=0,6 моль • 112 л : 2 моль=33,6 л

n(P)=m(P):M(P)=37,2 г : 31 г/моль=1,2 моль

n(О2)=V(P):VМ=3,36 л : 22,4 л/моль=1,5 моль

Відповідь: 1,2 моль і 37,2 г фосфору; 1,5 моль і 33,6 л кисню