У двох пробірках містяться розчини феруму(2) сульфату та феруму(3) хлориду. Доведіть

експериментально вміст кожної пробірки.

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Захар.

Ответ:

Якісна реакція на іон Fe – реакція з лугом.

Объяснение:

Якщо в розчині є іони Fe2+, при додаванні лугу NaOH утворюється Ферум (ІІ) гідроксид Fe(OH)2 (нерозчинний, сіро-зеленого кольору), а якщо в розчині є іони Fe3+, утворюється ферум (ІІІ) гідроксид Fe(OH)3

(нерозчинний, бурого кольору)

1. розчин феруму (2) сульфату

FeSO4 +2NaOH = Fe(OH)2↓ + Na2SO4

При додаванні лугу NaOH в колбу з сіллю заліза – утворюється сіро-зелений осад.

2. розчин феруму(3) хлориду

При додаванні лугу NaOH в колбу з сіллю заліза – утворюється саме бурий осад.

FeCl3 + 3NaOH = Fe(OH)3↓+ 3NaCl