ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД N° 5 Взаємодія солей із лугами у водному розчині і Обладнання: штатив із

пробірками, піпетки. Реактиви: розчини купрум(ІІ) сульфату, ферум(ІІ) сульфату, ферум(ІІ) хлориду, манган(І) сульфату, хром(ІІ) хлориду, натрій гідроксиду. | Правила безпеки: • під час виконання дослідів використовуйте невеликі кількості реактивів; • остерігайтеся потрапляння реактивів на одяг, шкіру, в очі; у разі потрапляння лугу його слід негайно змити великою кількістю води та протерти місце розбавленим розчином боратної кислоти. 1. Уп'ять пробірок налийте по 1-2 мл розчинів купрум(ІІ) суль- фату, ферум(ІІ) сульфату, ферум(ІІІ) хлориду, манган(І) сульфату та хром(ІІІ) хлориду. 2. До кожної пробірки краплинами додавайте розчин лугу. Які зміни ви спостерігаєте? 3. Запишіть рівняння реакцій та вкажіть колір утворених осадів. 4. У висновку сформулюйте умови взаємодії солей із лугами у водному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жимань Іра.

2. зміни: змінюється колір та випадає осад

3. CuSO4+ 2NaOH= Na2SO4+ Cu(OH)2 - блакитний

FeSO4+2NaOH= Na2SO4+ Fe(OH)3 - білий

FeCl3+ 3NaOH=3NaCl+ Fe(OH)3 - бурий, темно коричневий

MnSO4+ 2NaOH= NaSO4 + Mn(OH)2 - рожевий

CrCl3 + 3NaOH = 3NaOH+ Cr(OH)3 - сіро-зелений

4. водні розчини солей можуть взаємодіяти з лугами, коли новоутворена сіль або основа випадає в осад.