1) Відносно густина пари алкану за гелієм дорівнює 25, встановіть формулу алкану, напишіть його

ізомери.​

Ответы на вопрос

Отвечает Борзенко Анастасия.

Дано:

D (He) = 25

Общ.формула для алканов CnH2n+2

Решение:

M (CnH2n+2) = 12*n + 1*(2*n+2) = 14*n+2

M (He) = 4

M(CnH2n+2) / M(Не)= (14*n+2) / 4 =>

(7*n+1) / 2 = 25

Тогда n=7, и формула алкана C7H16 (гептан) - H3C-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-CH3

Его изомеры:

1) H3C-CH(CH3)-CH2-CH2-CH2-CH3 (2-метилгексан)

2) H3C-CH2-CH(CH3)-CH2-CH2-CH3 (3-метилгексан)