Продукти повного окиснення вуглеводню кількістю речовини 0,25 моль - карбон (IV) оксид об`ємом 28 л

(н.у.) і вода масою 27 г. 1. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню. У відповіді запишіть число, що дорівнює сумі індексів у виведеній фомулі +Дано

Ответы на вопрос

Отвечает Гущин Тёма.

:

Знаходимо кількості речовин СО2 і Н2О n=m/M, n=V/Vm n(H2O)=27/18=1,5 моль n(CO2)=28/22,4=1,25 моль

СхНу + (х+у/4)О2=хСО2 + у/2Н2О знайдемо скільки виділиться на 1 моль речовини

На 0,25 моль речовини виділяється 1,25 моль СО2 і 1,5 моль Н2О

Х=5, у=6, а Н у воді 2 атоми значить у=12 С5Н12