Визначити об'єм повітря, що знадобиться для спалювання 50л газової суміші, яка містить 80% етану та

бутену? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ганеева Сабина.

Ответ: 952,38 л

Дано:

V(газ.сум.) = 50 л

ω(С2Н6) = 80% або 0,8

+ С4Н8

V(пов.) - ?

Объяснение:

V(C2H6) = 50 л*0,8 = 40 л

V(C4H8) = 50 л - 40 л = 10 л

Складаємо РХР:

2С2Н6 + 7О2 = 4СО2 + 6Н2О РХР1

С4Н8 + 6О2 = 4СО2 + 4Н2О РХР2

З РХР1 бачимо, що V₁(O2) = 3.5V(C2H6)

V₁(O₂) = 3,5*40 л = 140 л

З РХР2 бачимо, що V₂(O₂) = 6V(C₄H₈)

V₂(O₂) = 6*10 л = 60 л

Загальний об'єм кисню:

V(O₂) = 140 л + 60 л = 200 л

φ(О₂) = 21% або 0,21

V(пов.) = 200 л/0,21 = 952,38 л

Відповідь: 952,38 л