Обчисліть і вкажіть масу(г) солі,що утвориться внаслідок взаємодії натрію гідроксиду з кількістю

речовини 0,5 моль із сульфатною кислотою. ______________________________ _________________ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Шумов Алексей.

Привіт! Зараз ми швидко усе запишемо:  Обчисліть і вкажіть масу(г) солі,що утвориться внаслідок взаємодії натрію гідроксиду з кількістю речовини 0,5 моль із сульфатною кислотою.

Дано:  n(NaOH)=0,5 моль

I.  Запишемо рівняння реакції:  

2 NaOH  + H₂SO₄ → 2 H2O  + Na₂SO₄

II.  За рівнянням видно, що реагент і продукт у співвідношенні, як 2:1.

Тобто, за реакцією n(NaOH)/2=n(Na₂SO₄)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Mr(E)

n(Na_{2} SO_{4} )=\frac{n(NaOH)}{2}=\frac{0,5}{2}=0,25 mol

m(Na₂SO₄)=0.25*142=35.5 g

Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім  

*Поставте найкраще, будь ласка :)