Помогите пожалуйста задача: 1.який об'єм (н. у.) вуглекислого газу утвориться під час взаємодії

12 г оцтової кислоти з калій карбонатом. 2. допишіть рівняння реакцій оцтової кислоти з калій сульфітом

Ответы на вопрос

Отвечает Королевский Аян.

Ответ:

Дано:

m(CH3COOH) = 12г.

---------------------------

Найти: V(CO2) - ?

Решение:

2CH3COOH + Na2CO3 = 2CH3COONa + CO2 + H2O 

M(CH3COOH) = 60 г/моль

n(CH3COOH) = 12/60 = 0.2 моль

n(CO2):n(CH3COOH) = 1:2

n(CO2) = 0.2/2 = 0.1 моль

V(CO2) = 0.1 * 22.4 = 2.24 л.