Обчисліть обєм (н.у) карбон (IV) оксиду, який виділиться при дії хлоридної кислоти на мармур масою

100 г з масою часткою чистого кальцій карбонату 85%

Ответы на вопрос

Отвечает Рожнова Дарья.

Ответ:

V(CO₂)=19,04л.

Объяснение:

Дано:

m (технічного CaCO₃)=100г.

ω%(CaCO₃)=85%

Vm=22,4л./моль

(н.у)

--------------------------------

V(CO₂)-?

1. Определим масса чистого мрамору:

m(CaCO₃)=ω%(CaCO₃)×m (технічного CaCO₃)÷100%

m(CaCO₃)=85%×100г.÷100%=85г.

2.Визначимо молярну масу мрамору :  

M(CaCO₃)=40+12+48=100г./моль

3.  Визначимо кількість речовини мрамору в 85г. :  

n₁(CaCO₃)=m(CaCO₃)÷M(CaCO₃)=85г.÷100г./моль=0,85моль

4 .Запишемо рівняння реакції:  

CaCO₃=CaO+CO₂

а) за рівнянням реакції кількість речовини:  

n(CaCO₃)=1моль   n(CO₂)=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:  

n₁(CaCO₃)=0,85моль   n₁(CO₂)=0,85моль

5. Визначимо объем карбон(IV) оксиду кількістю речовини 0,85моль:  

V(CO₂)= n₁(CO₂)×Vm=0,85моль×22,4л./моль=19,04л.

6. Відповідь: 19,04л.  обєм карбон (IV) оксиду

Отвечает Федорова Ольга.

Відповідь: 19,04 л СО2