Змішали дві склянки з розчинами сахарози: перша містила 300 г розчину з масовою часткою сахарози

-20%, а друга - 100 г розчину з масовою часткою 35%. Обчисліть масову частку сахарози в одержаному розчині. ПОМОГИТЕ ХІМІЯ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА​

Ответы на вопрос

Отвечает Киселёва Ксения.

Відповідь:

w₃(C₁₂H₂₂O₁₁)=95/400 *100% = 95/4=23.75 %

Пояснення:

Дано:  m₁(розчину C₁₂H₂₂O₁₁)=300 г ; m₂(розчину C₁₂H₂₂O₁₁)=100 г

w₁(C₁₂H₂₂O₁₁)=20% ; w₂(C₁₂H₂₂O₁₁)=35%

I.  Запишемо рівняння реакції:  

m₁(розчину C₁₂H₂₂O₁₁)+m₂(розчину C₁₂H₂₂O₁₁)=m₃(розчину)=300+100=400g

II. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

m₁(C₁₂H₂₂O₁₁)=300*20/100=60 g

m₂(C₁₂H₂₂O₁₁)=35*100/100=35 g

m₃(C₁₂H₂₂O₁₁)60+35=95 g

III. Згадуємо правило хіміка "Те, що заливали у колбу - нікуди не дівається." Тому застосовуємо формулу знаходження масової частки:

w₃(C₁₂H₂₂O₁₁)=95/400 *100% = 95/4=23.75 %

*Поставте найкраще, будь ласка :)