У 480г розчину етанолу з масовою часткою 30% додали калій. Яка маса солі утворилася? Очееь срочно

помогите ​

Ответы на вопрос

Отвечает Жаркова Настя.

Ответ:

262.96 г

Объяснение:

Рахуємо масу етанолу в розчині

m(C₂H₅OH) = w · m(розчину) = 0.3 · 480 = 144 г

Пишемо реакцію

2C₂H₅OH + 2K = 2C₂H₅OK + H₂

Рахуємо масу солі

m(C_2H_5OK) = \dfrac{m(C_2H_5OH) \cdot 2 \cdot M(C_2H_5OK)}{2 \cdot M(C_2H_5OH)} = \dfrac{144 \cdot 2 \cdot 84}{2 \cdot 46} = 262.96\;g