Яку масу солі слід розчинити у воді масою 540 г, щоб отримати розчин з масовою часткою розчиненої

речовини 10 %?

Ответы на вопрос

Отвечает Ростовская Ксюша.

Ответ:

Дано: m(води)= 540 г; ω(р.р.)=10% або 0,1

Знайти: m(р.р.)-?

Розв'язання:

Нехай маса розчиненої речовини х г, тоді масова частка речовини в розчині буде ω(р.р.)= х г/(m(води) + х г);

0,1 = х / (540 + х)

0,1 • (540 + х) = х

54 + 0,1 • х = х

х - 0,1 х = 54

0,9 х = 54

х = 54 : 0,9

х = 60

Відповідь: m(р.р.) = 60 г