Обчислити масу натрій гідроксиду необхідної для повної нейтралізації розчину масою 20 грам і

масовою часткою етанолу 5%

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленков Артем.

Відповідь:

m(NaOH)=40*1/34=1.18 g

Пояснення:

Дано:  m(розчину C₂H₅OH)=20 g , w(C₂H₅OH)=5%

I.  Запишемо рівняння реакції:  

C₂H₅OH + NaOH → C₂H₅ONa + HOH

II. За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 1:1.

Тобто, n(C₂H₅OH)=n(NaOH)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(C₂H₅OH)=20*5/100= 1 g

Складемо пропорцію за кількістю речовини:

\frac{m(C_{2}H_{5}OH)}{Mr(C_{2}H_{5}OH)} =\frac{m(NaOH)}{Mr(NaOH)}

m(NaOH)=Mr(NaOH)*m(C₂H₅OH)/Mr(C₂H₅OH)

m(NaOH)=40*1/34=1.18 g

*Поставте найкраще, будь ласка :)