Розв'яжіть задачу. Який об'єм водню (н.у) видилитця якщо 5,6 г зализа прорегулює із хлоридною

кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Акименко Ксения.

Ответ:

2.24 л

Объяснение:

Пишемо реакцію

Fe + 2HCl = FeCl₂ + H₂

Рахуємо кількість речовини заліза

n(Fe) = m(Fe) / M(Fe) = 5.6 / 56 = 0.1 моль

За рівнянням реакції кількість речовини водню така ж. Рахуємо об'єм водню

V(H₂) = n(H₂) * Vm = 0.1 * 22.4 = 2.24 л