Для проведення реакції взято 12г магнію і 50г хлоридної кислоти. Газ що виділився, витратили на

добування міді з купрум(ІІ)оксиду.Обчисліть масу (г) міді,яку добули.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Елизавета.

Ответ:

дано

m(Mg)  = 12 g

m(HCL) = 50 g

--------------------

m(Cu)-?

Mg+2HCL-->MgCL2+H2

M(Mg) = 24 g/mol

n(Mg) = m/M = 12 / 24 = 0.5 mol

M(HCL)  = 36.5 g/mol

n(HCL) = m/M = 50 / 36.5 = 1.34 mol

n(Mg) < n(HCL)

CuO+H2-->Cu+H2O

n(Mg) = n(Cu) = 0.5 mol

M(Cu) = 64 g/mol

m(Cu)= n*M = 0.5 * 64 = 32 g

ответ 32 г

Объяснение: