Під час взаємодії 59,2 г 25% - го розчину одноосновної карбонової кислоти з натрій карбонатом

утворилося 2,24 л газу. Визначити кислоту. Прошу пожалуйста с объяснением

Ответы на вопрос

Отвечает Хайруллина Лейля.

Відповідь:

Оцтова кислота C₂H₅COOH

Пояснення:

Дано:  m(Розчину кислоти)=59.2 г w(Кислоти)=25% V(CO₂)=2.24 л

I.  Запишемо рівняння реакції:  

2R-COOH+Na₂CO₃ → 2R-COONa + CO₂↑ H₂O

II.  За рівнянням видно, що кислота і вуглекислий газ  у співвідношенні, як 2:1.

Тобто, 2n(R-COOH)=n(CO₂↑)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

Знайдемо масу (true кислоти, адже вона розбавлена водою):

m(R-COOH)=59.2*25/100=14.8 g

Отже, складаємо пропорцію за кількістю речовини, але Mr(R-COOH) виражемо через х+Mr(COOH)=x+45 :

\frac{m(R-COOH)}{2(x+45)} = \frac{V(CO_{2}) }{Vm}

Вирішуємо це лінійне рівняння:

4.48(x+45)=14.8*22.4

4.48x + 201.6=331,52

4.48x= 331,52 - 201.6

4.48x=129.92

x=129.92/4.48=29 а.о.м

IV. Тепер визначаємо природу нашого радикалу:

Аліфатичний - має формулу CₙH₂ₙ₊₁COOH

Перевіряємо:

12n+1(2n+1)=29

12n+2n+1=29

14n=28

n=2 - підходить, бо має бути ціле число.

Підставляємо коефіцієнти (n=2) : C₂H₅COOH - це оцтова кислота.

*Поставте найкраще, будь ласка :)