На алюміній оксид подіяли 40 г 6,3%-го розчину нітратної кислоти. Яка маса солі утворилась?


Ответы на вопрос

Отвечает Орищук Лиза.

Ответ:

Аl2O3+6HNO3=2Al(NO3)3+3H2O

масса кислоты=0.063×40=2.52 г.

n HNO3=2.52:63=0.04 моль

n соли=0.04:3=примерно 0.013 моль

масса соли=0.013×213=2.769 г.

Объяснение: