Скільки кг. амоній нітрату можна добути з 134,4 л амоніаку за н.у., якщо відомо, що масова частка

виходу амоній нітрату складає 85 % від теоретично можливого виходу?

Ответы на вопрос

Отвечает Мануковский Ярослав.

Ответ:

0,408 кг

Объяснение:

wвых = mпракт/mтеор * 100%, отсюда mпракт = 0,85*mтеор

6 моль                                  х моль

NH3     +     HNO3    =      NH4NO3

1 моль                                 1 моль

n(NH3) = V/Vm = 134,4/22,4 = 6 моль

n(NH4NO3) = 6 моль (по пропорции)

mтеор(NH4NO3) = n * M(NH3) = 6*80 = 480 г = 0,48 кг

mпракт = 0,85 * 0,48 = 0,408 кг