СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1)вкажіть речовину, через яку можна

пропускати відпрацьовані гази теплоелектростанцій, з домішками сульфур (IV) оксиду, для його утилізації А)порошок форсфор(V) оксиду В)водна суспензія кальцій гідроксиду Б) луг, амфотерний оксид Г) порошок барiй карбонату 2)Зробіть необхідні обчислення та вкажіть масу(г) амоній нітрату, для отримання якого взяли або використали 3,4 г амоніаку та відповідну кислоту. масова частка виходу солі від теоретично можливого становила 90% А)12,8 Б)15,6 В) 13,2 Г)14,4

Ответы на вопрос

Отвечает Братчиков Антон.

Відповідь:

1) - В) водна суспензія кальцій гідроксиду

2) - Г) 14.4

Пояснення:

1) Са(ОН)2 + SO2 = CaSO3 + H2O, утворюється осад зручний для утилізації

2) NH3 + HNO3 = NH4NO3

3.4 г амоніаку - це 0.2 моля: 3.4/17=0.2 моля

з рівняння реакції бачимо, що для утворення 1 моля солі потрібно 1 моль амоніаку

тобто 100% вихід солі - 0.2 моля, а 90% буде моля: 0.2*90/100=0.18 моля, а це складає 14.4 г: 0.18*80=14.4 г