сірку масою 8 г сплавили з 10,5 г заліза. Отриманий продукт обробили надлишком розчину хлоридної

кислоти. Визначити об’єм газу, що утворився (н.у.)​

Ответы на вопрос

Отвечает Гусейнов Эмин.

Відповідь з поясненням:

Дано:

m(S)—8 г

m(Fe)—10,5 г

Знайти V(H2S)—?

S + Fe = FeS

FeS + 2HCl = FeCl2 + H2S

n(S) = m(S) / M(S) = 8 г /32 г/ моль = 0,25 моль

n(Fe) = m(Fe) / M(Fe) = 10,5 г /56 г/моль = 0,19 моль

По першому рівнянню бачимо, що залізо і сірка реагують в співвідношенні 1: 1, на ділі маємо

0,19: 0,25 = 1: 1,3

Залізо в нестачі, воно прореагує повністю, по ньому і рахуємо.

По першому рівнянню знайшли, що

n (FeS) = n (Fe) = 0,19 моль

За другим рівнянням видно,

що n (FeS) = n (H2S) = 0,19 моль

V (H2S) = n (H2S) * Vm (Vm - молярний об'єм, дорівнює 22,4 л / моль при н.у.)

V (H2S) = 0,19 моль * 22,4 л/моль = 4,3 л.

Відповідь: V(H2S)= 4,3 л.