Складіть рівняння реакцій горіння на повітрі ацетону (СН3)2СО та етеру (С2Н5)2О.


Ответы на вопрос

Отвечает Заика Ваня.

Ответ:

Объяснение:

1. Рівняння реакцій горіння:

С₃Н₆О + (О₂ + 3,76N₂) = СО₂ + Н₂О+ 3,76N₂

2. Порівняємо С та Н:

С3Н6О +(О2 + 3,76N2) = 3СО2 + 3Н2О + 3,76N2

3. У правій частині рівняння 9 атомів О:

3 · 2 + 3 · 1 = 9.

В молекулі ацетону входиить один атом О, отже з повітря в продукти горіння перейшло 9 – 1 = 8  атомов кисню, що дорівнює 8 : 2 = 4 молекули. Отже, перед повітрям (О2 + 3,76N2) в левий частині рівняння і перед азотом (3,76N2) правій частині треба поставити коефіціент 4:

С₃Н₆О +4(О₂ + 3,76N₂) = 3СО₂ + 3Н₂О + 4·3,76N₂

Маємо: Стехиометрічний коефіціент β = 4.

Аналогічно для С₂H₅-O-С₂H₅:

1. С₂H₅-O-С₂H₅ + (О₂ + 3,76N₂) = СО₂ + Н₂О+ 3,76N₂

2. С₂H₅-O-С₂H₅ + (О₂ + 3,76N₂) = 4СО₂ + 5Н₂О+ 3,76N₂

3. У правій частині кисню: 4 · 2 + 5 · 1 = 13, маємо 6 молекул O₂

С₂H₅-O-С₂H₅ + 6(О₂ + 3,76N₂) = 4СО₂ + 5Н₂О + 6 · 3,76N₂

Стехиометрічний коефіціент β = 6.