Помогите пожалуйста с задачей У 300мл розчину міститься 0.2 моль еквімолярної суміші цинк хлориду

та натрій хлориду. Обчисліть масу хлорид-іонів, які будуть міститись в 0.1 л одержаного розчину. ПОЖАЛУЙСТА МОЖНО С ОБЪЯСНЕНИЕМ!? ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Хоменко София.

Ответ:

3.55 г

Объяснение:

Якщо у 300 мл розчину 0.2 моль солей, то у 100 мл розчину втричі менше, тобто 2/30 моль

Еквімолярна суміш, це суміш в якій кількість речовини компонентів однакова, тобто цинк хлориду та натрій хлориду тут по 1/30 моль

Кількість речовини хлорид-йонів у цинк хлориді вдвічі більша ніж самого цинк хлориду, тобто 2/30 моль, а у натрій хлориді така ж, тобто 1/30 моль

Всього хлорид-йонів 3/30 або 1/10 або 0.1 моль

Рахуємо масу хлорид йонів

m(Cl^-) = n(Cl^-) \cdot M(Cl^-) = 0.1 \cdot 35.5 = 3.55\;g