На спалювання 4000 мл вуглеводню витратили кисень одержаний унаслідок термічного розкладу 94.79 г

калій хлорату. Одержаний карбон(4)оксид пропустили крізь баритову воду, взяту у надлишку, отримали 140.7 г осаду. Визначте формулу вуглеводню та його молярну масу.

Ответы на вопрос

Отвечает Мокрушин Илья.

Ответ:

C4H10, 58 г/моль

Объяснение:

2KClO4 = 2KClO3 + O2

n(O2) = 0.5n(KClO4) = 0.5m(KClO4)/M(KClO4) = 0.5 * 94.79/138.5 = 0.34 (моль)

CO2 + Ba(OH)2 = BaCO3 + H2O

n(CO2) = n(BaCO3) = m(BaCO3) /M(BaCO3) = 0.71 (моль)

СxHy + [x+y/2]O2 = xCO2 + yH2O

n(CxHy) = V(CxHy) /Vm = 4/22.4 = 0.18 (моль)

N(C) = n(CO2) / n(CxHy) = 0.71 / 0.18 = 4

C4Hy

N(O2) = 2 + 0.5y - до реакции; 8 + y - после реакции, n1(O2) = n(CO2) * 2 = 0.71 *2 = 1.42 (моль) ; 4 + 0.5y = 1.42 + y; y = 5

C4H10, M(C4H10) = 4*12 + 10 = 58 (г/моль)