Эквиваленти металли дувалента ба 12г/мол баробар аст. Массаи атоми металл, массаи эквиваленти

оксиди металл ва хиссаи фоизии оксигенро дар оксид хисоб кунед.

Ответы на вопрос

Отвечает Петровскова Анастасия.

Ответ:

Ar=12г/экв*2(валент)=24

Магний метали

Mr(MgO)=24+16=40

w%(Mg)=24*100:40=2400:40=60%

w%(O)=16*100:40=1600:40=40%

Объяснение: