Кальций карбонатының ерітіндісіне X қышқылын құйды және газдың бөлінуі байқалды.

Қысқартылған иондық теңдеу үшін электролит формуласын таңда.CaCO3 + 2H + ⟶ Ca2+ + CO2 (г) + H2O 1.)H2S 2.)HCl3.)H2CO34.)H2SiO3​

Ответы на вопрос

Отвечает Шабалина Александра.

Ответ:

CaCO3 + 2H (+) = Ca2 (+) + CO2 | + H2O.

CaCO3 + 2HCL = CaCL2 + H2CO3.

CaCO3 + 2H+2CL = Ca+2CL + H2O+CO2.

ну вроде бы правильно