Обчисліть масу 5 моль цукру (С¹²Н²²О¹¹)​


Ответы на вопрос

Отвечает Чурбанова Анечка.

Ответ:

m (C₁₂H₂₂O₁₁) = 1710 г.

Объяснение:

Обчисліть масу 5 моль цукру (C₁₂H₂₂O₁₁)

Дано: n(C₁₂H₂₂O₁₁) = 5 моль

Знайти: m (C₁₂H₂₂O₁₁)

Масу речовини можна обчислити за формулою:

m=n·M

Розв'язання:

1) Знаходимо відносну молекулярну масу цукру:

Mr(C₁₂H₂₂O₁₁)=12·Ar(C)+22·Ar(H)+11·Ar(O)=12·12+22·1+11·16= 342.

Молярна маса чисельно дорівнює відносній молекулярній масі, отже: M(C₁₂H₂₂O₁₁) = 342 г/моль

2) Знаходимо масу цукру кількістю речовини 5 моль:

m=5 моль · 342 г/моль = 1710 (г)

Відповідь: m (C₁₂H₂₂O₁₁) = 1710 г.

#SPJ1