У воді масою 150 г розчинили кальцій хлорид гексагідрад CaCI2 - 6H2O масою 65,7 г. Обчисліть масову

частку кальцій хлорид в утвореному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Ошакбаева Наргиз.

Ответ:

15.4%

Объяснение:

Рахуємо масу безводного кальцій хлориду

\begin{array}{rcl}M(CaCl_2 \cdot 6H_2O) & - & M(CaCl_2) \\m(CaCl_2 \cdot 6H_2O) & - & m(CaCl_2)\end{array}

Підставимо значення

\left.\begin{array}{rcl}219 & - & 111 \\65.7 & - & x\end{array}\right|\;x = \dfrac{111 \cdot 65.7}{219} = 33.3\;g

Рахуємо масову частку солі в кінцевому розчині

w = \dfrac{m(CaCl_2)}{m(CaCl_2 \cdot 6H_2O) + m(H_2O)} = \dfrac{33.3}{65.7 + 150} \approx 0.154\;(15.4\%)