Laboratorijas darbs. Alumīnija un dzelzs hidroksīdu īpašību salīdzināšana. Pētāmā problēma. Vai

alumīnija un dzelzs hidroksīda iedarbība ar sārmiem un skābēm būs līdzīga?Hipotēze.............................................................................................................................................Darba gaita.Al(OH)3 un Fe(OH)2 iegūšana.1.Mēģenē ielej 3 ml NaOH šķīduma un pa pilienam pievieno 1 ml Al(NO3)3 šķīdumu.2.Iegūtās Al(OH)3 nogulsnes samaisi ar stikla nūjiņu un sadali divās daļās (pusi ielej citā mēģenē).3.Mēģenē ielej 1 ml FeSO4 šķīduma un pa pilienam pievieno 2 ml NaOH šķīdumu.4.Iegūtās Fe(OH)2 nogulsnes samaisi ar stikla nūjiņu un sadali divās daļās (pusi ielej citā mēģenē1.uzdevums. Uzraksti ķīmisko reakciju vienādojumus hidroksīdu iegūšanai!.....................................................................................................................................Al(OH)3 un Fe(OH)2 reakcija ar skābēm un sārmiem.1.Vienā mēģenē ar Al(OH)3 nogulsnēm pielej 2 ml atšķaidītas HCl, bet otrā- 2ml NaOH šķkīduma!2.Vienā mēģenē ar Fe(OH)2 nogulsnēm pielej 2 ml atšķaidītas HCL, bet otrā- 2 ml NaOH šķīduma!Uzzīmē tabulu novērojumu reģistrēšanai.Ar + atzīmē, kur tavuprāt varēs novērot kādu no ķīmiskās reakcijas pazīmēm!Rezultātu analīze, izvērtēšana un secinājumi.2.uzdevums. Uzraksti ķīmisko reakciju vienādojumus, kuri pamato amfotērā hidroksīda iedarbību ar skābi un sārmu!​

Ответы на вопрос

Отвечает Флёмин Дмитрий.

Hipotēze:

Ja iedarbība būs līdzīga, tad abi ir amfotērie. Ja iedarbība ir dažāda, tad viens no tiem ir amfotērs, bet cits neamfotērs

1.uzdevums. Uzraksti ķīmisko reakciju vienādojumus hidroksīdu iegūšanai!

Al(NO3)3+3NaOH=Al(OH)3+3NaNO3

FeSO4+2NaOH=Fe(OH)2+Na2SO4