Срочно!!!!!! розчин натрій гідроксиду масою 300 г із масовою часткою розчиненої речовини 5%

нейтралізували хлоридною кислотою з масовою часткою розчиненої речовини 8% обчисліть масу води,що необхідно випарувати з цього розчину,щоб одержати розчин із масовою часткою натрій хлориду 20%​

Ответы на вопрос

Отвечает Гонцова Ксения.

Ответ:

1. Складаємо рівняння хімічної реакції, що відбувається відповідно до умови

задачі:

NaOH + HCl = NaCl + H2O

2. Обчислюємо масу й кількість речовини натрій гідроксиду:

m(NaOH) = 300 г ∙ 0,05 = 15 г

() =

15г

40г/моль

= 0,375моль

3. Обчислюємо масу гідроген хлориду в розчині:

n(NaOH) : n(HCl) = 1:1, отже n(HCl) = 0,375 моль

m(HCl) = 0,375 моль ∙ 36,5 г/моль = 13,68 г

4. Обчислюємо масу розчину кислоти:

р−ну =

13,68г

0,08

= 171,09г ≈ 171г

5. Обчислюємо загальну масу одержавного розчину:

mр-ну(загальна) = 300 г + 171г = 471г

6. Обчислюємо масу натрій хлориду у розчині:

n(NaOH) : n(NaCl) = 1:1

m(NaCl) = 0,375 моль ∙ 58,5 г/моль = 21,9 г

7. Обчислюємо масу 20%-го розчину солі:

р−ну() =

21,9г

0,2

= 109,68г ≈ 110 г

8. Обчислюємо масу води, що слід випарити:

m(H2O) = 471г – 110г = 360 г

Відповідь: маса води, що необхідно випарити становить 360г