Альдегід масою 2,15 г окисленили розчином аргентум оксиду, утворилось 5,4 г срібла. Визначте

формулу альдегіду і відповідної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Ответ:

CnH2n+1C(O)H | 4 C4H9C(O)H

С4H9СOH - пентановый альдегид

Дано:

m( CnH2n+1C(O)H )=2,15г

m(Ag)=5,4г

Формула-?

-----------------------------------

2,15г 5,4г

CnH2n+1C(O)H+Ag2O->СnH2n+1-COOH+ 2Ag

14n+30 216г/моль

5,4(14n+30)=2,15*216

75,6n+162=464,4

75,6n=302,4

n=4