При дії амоніачного розчину аргентум(І) оксиду на насичений альдегід масою 0,52г одержали 1,25г

срібла. Вихід продукту реакції становить 80%. Визначте формулу альдегіду

Ответы на вопрос

Отвечает Бокаев Ержан.
Дано:
m(CnH2n+1CHO) = 0,52 г
m(практ. Ag) = 1,25 г
η(Ag) = 80% або 0,8
Знайти:
Фoрмулу СnН2n+1СНО

1) Розрахуємо теоретичну масу Аргентуму:
m(теор. Ag) = m(практ. Ag)/η(Ag) = 1,25 г/0,8 = 1,5625 г
2) Складаємо РХР, та визначаємо молярну масу альдегіду та його формулу.
M(Ag) = 108 г/моль
    0,52 г                           [NH4OH]                                  1,5625 г
CnH2n+1-CHO + Ag2O        =         CnH2n+1-COOH + 2Ag↓ 
(14n+30) г                                                                        216 г
14n+30 = 72
n=3
Формула альдегіду С3Н7-СНО 
Відповідь: С3Н7-СНО 
 

Отвечает Егинбаева Дильназ.
Я думаю понятно--------