Складіть рівняння гідролізу солей Al(NO3)3, CuCl, Al(NO3)3 БУДЬЛАСКА


Ответы на вопрос

Отвечает Микитчин Наталя.

Ответ:

Объяснение:

Al (NO3) 3 - сіль, утворена слабкою основою і сильною кислотою, гідроліз буде проходити в три ступені по катіону:

I ступінь  Al(3+) + H2O ⇄AlOH(2+) + H(+)

Al (NO3) 3 + H2O ⇄ AlOH (NO3) 2 + HNO3

II cтупінь  AlOH(+) + H2O ⇄ Al (OH)2(+) + H(+)

AlOH (NO3) 2 + H2O ⇄ Al (OH) 2NO3 + HNO3

III ступінь  Al (OH)3(+) + H2O ⇄ Al (OH)3 + H⁺(+)

Al (OH)2NO3 + H2O ⇄Al (OH)3 + HNO3

рН <7, середовище кисле.

 

CuCl2

Гідролізується   по катіону.  Рівняння гідролізу має наступний вигляд:

І ступінь гідролізу :

СuCl2 = Cu(2 +) + 2Cl(- )

Cu(2 +) + HOH = (COH)( +) +  H (+ )

Cu(2 +) + 2Cl(- ) + HOH = (CuOH)( +)  +  2Cl(-) + H(+ )

CuCl2 + HOH = CuOHCl + HCl

При розведенні розчину можлива друга ступінь  гідролізу:

СuOHCl = (CuOH) (+)  + Cl(- )

(CuOH)( + ) + HOH = Cu (OH)2 + H( + )

(CuOH) (+) + Cl()- + HOH = Cu (OH) 2 + HCl

середовище кисле