Обчисліть число молекул складної речовини й число атомів кожного хімічного елемента в задній

кількості речовин K2SO4 (0.5 моль) H3PO4 (2 моль) ​ Число атомів К S O

Ответы на вопрос

Отвечает Вархол Даник.

Ответ:

Объяснение:

1. K2SO4

Число молекул:

0,5 моль×6,02×10^23=3,01×10^23

^ - степінь

Знайдемо масові частки елементів у речовині і по ним знайдемо число атомів:

w(K) = Ar(K)×n÷Mr(K2SO4)×100%= 39×2÷174×100%= 45%

w(S) = Ar(S)×n÷Mr(K2SO4)×100%= 32×1÷174×100% = 18%

w(O) = Ar(O)×n÷Mr(K2SO4)×100%= 16×4÷174×100%= 37%

Число атомів К = 0,45× 3,01×10^23 = 1,3545×10^23

Число атомів S = 0,18×3,01×10^23 = 0,5418×10^23

Число атомів О = 0,37×3,01×10^23 = 1,1137×10^23

^ - степінь

2. H3PO4

Число молекул:

2 моль×6,02×10^23=12,04×10^23

^ - степінь

Знайдемо масові частки елементів у речовині і по ним знайдемо число атомів:

w(H) = Ar(H)×n÷Mr(H3PO4)×100%=1×3÷98×100%= 3%

w(P) = Ar(P)×n÷Mr(H3PO4)×100%= 15×1÷98×100% = 15%

w(O) = Ar(O)×n÷Mr(H3PO4)×100%= 16×4÷98×100%= 82%

Число атомів H = 0,03× 12,02×10^23 = 0,36×10^23

Число атомів P = 0,15×12,02×10^23 = 1,8×10^23

Число атомів О = 0,82×12,02×10^23 = 9,8×10^23

^ - степінь