Пожалуйста помогите ._. Для закваски кефира на 4 кг молока добавляли 40 г дрожжей. Рассчитать

массовую долю кефирных дрожжей

Ответы на вопрос

Отвечает Волочай Елена.

Ответ:

0,99%

Объяснение:

Берілген:

м (сүт) = 4 кг = 4000г.

м (ұйытқы) = 40 г.

Табу:

ω (ашытқы) =?

Коллоидты ерітіндінің массасын табыңыз

m (p-pa) = m (сүт) + m (стартер дақылдары) =4000г + 40 г = 4040 г

Ашытқының массалық үлесін табамыз:

ω (стартер мәдениеті) = м (стартер мәдениеті) •100% / м (p-pa) = 40•100/4040 = 0,99%

Жауап: 0,99%