ДАЮ 100 БАЛЛОВ. підірвали суміш водню і хлору, в якій містилося 2,24л хлору. яка маса гідроген

хлориду утвориласт,? утворений гідроген хлорид пропустили крізь розчин натрій гідроксиду. яка маса утвореної солі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фуксина Виктория.

Объяснение:

Дано:

V(Cl2) = 2.24л

Найти:

m(HCl)-?

m(соли) -?

Решение:

Пишу на русском, т.к. украинского языка не знаю)

Запишем реакцию:

H2 +Cl2 = 2HCl

n(Cl)= V/Vm = 2.24/22.4 = 0.1 моль

По молям n(Cl):n(HCl)=1:2

=> n(HCL)= 0.1*2=0.2 моль

m(HCL) = 0.2 * 36.5 = 7.3г

HCl + NaOH = NaCl + H2O

(образовавшаяся соль — NaCl)

т.к. n(HCl)=0.2 моль, то и n(NaCl) = 0.2моль

=>

m(NaCl) = 0.2 × 58.5 = 11.7 г

Ответ: 7.37; 11.7г