Установіть відповідність взаємодії між речовинами 1 та 2 груп 1 барій гідрооксид , 2 натрій оксид ,

3 мідь , 4 сицидій 4 оксид Срочнооо даю 50 балов!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Аманбаева Асемай.

Ответ:

Nа2О + SО3 = Nа2SО4                         (оксиду SО3 відповідає кислота Н2SO4)

СаО + SО2 = СаSО3                                 (оксиду SО2 відповідає кислота Н2SO3)

СО2 + Н2О = Н2СО3     -  карбонатна кислота

SО3 + Н2О = Н2SО4      - cульфатна кислота

Р2О5 + Н2О = 2НРО3     - метафосфатна кислота

Р2О5 + ЗН2О = 2Н3РО4  - ортофосфатна кислота

2NаОН  +  SО3   =  Na2SО4,   +  Н2О

(оксиду СО2 відповідає карбонатна кислота Н2СО3)

Са(OH)2  +  СО2 ==    СаСО3 + Н2О

Приклади основних оксидів,  що не взаємодіють з водою та відповідних ним основ:

плюмбум(ІІ) оксид   РЬО  -   РЬ (ОН)2  плюмбум(ІІ)  гідроксид  

хром(ІІ) оксид          СrО    -   Сr (ОН)2  хром (ІІ)  гідроксид  

манган(ІІ) оксид       МnО  -  Мn (ОН)2  манган (ІІ) гідроксид  

ферум(II) оксид        FеО    -   Fе (ОН)2  ферум (ІІ)  гідроксид  

купрум(П) оксид     СuО    -  Сu (ОН)2  купрум(П) гідроксид

Nа2О + Н2О = 2NаОН (натрій гідроксид)

Li2О + Н2О = 2LiОН    (літій гідроксид)

ВаО + Н2О = Ва(ОН)2   (барій гідроксид).

СаО + Н2О = Са(ОН)2

К2О + 2HCl = 2КCl + H2O

СuO + H2SO4 = Сu SO4+ H2O