ДУЖЕ ТЕРМІНОВО ДОПОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ДАЮ 40 БАЛІВ Завдання Завдання №1  : Запишіть формули

таких сполук  :  барій оксид , хлор ( V І І ) оксид , сульфітна кислота , нітратна кислота натрій гідрооксид , алюміній гідрооксид ,  натрій хлорид. Обчисліть відносну молекулярну масу цих сполук.                      Завдання №2 . Закінчіть рівняння реакцій , урівняйте їх :  натрій оксид + ортофосфатна кислота = ;  натрій оксид + вода = ;            натрій  оксид + водень = ;                                                                                                                                                                              Завдання № 3 . Запишіть формули   кислот до складу яких входить один атом гідрогену ,  обчисліть масову частку гідрогену кислотах.                                                                                                         Завдання №4 . Задача . Яка маса натрій гідрооксиду утворилася при взаємодії  31 грама натрій оксиду з водою ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пашкявичюс Герман.

1. Формули сполук:

Барій оксид: BaO

Хлор (VII) оксид: Cl2O7

Сульфітна кислота: H2SO3

Нітратна кислота: HNO3

Натрій гідрооксид: NaOH

Алюміній гідрооксид: Al(OH)3

Натрій хлорид: NaCl

Обчислення відносної молекулярної маси:

Барій оксид: BaO = 137.33 + 15.999 = 152.329 g/mol
Хлор (VII) оксид: Cl2O7 = 2(35.453) + 7(15.999) = 182.902 g/mol
Сульфітна кислота: H2SO3 = 2(1.008) + 32.066 + 3(15.999) = 82.076 g/mol
Нітратна кислота: HNO3 = 1.008 + 14.007 + 3(15.999) = 63.012 g/mol
Натрій гідрооксид: NaOH = 22.990 + 15.999 + 1.008 = 39.997 g/mol
Алюміній гідрооксид: Al(OH)3 = 26.982 + 3(15.999) + 3(1.008) = 78.003 g/mol
Натрій хлорид: NaCl = 22.990 + 35.453 = 58.443 g/mol

2. Натрій оксид + ортофосфатна кислота = натрій ортофосфат + вода

2Na2O + H4P2O7 = 4Na2HPO4 + H2O

Натрій оксид + вода = натрій гідроксид

Na2O + H2O = 2NaOH

Натрій оксид + водень = натрій гідрід

Na2O + H2 = 2NaH

3. Кислоти, до складу яких входить один атом гідрогену, називають моноосновними кислотами. До цієї групи належать багато відомих кислот, наприклад:

Соляна кислота: HCl

Масова частка водню: (1.008 g/mol) / (36.461 g/mol) ≈ 0.0276 = 2.76%

Сірчана кислота: H2SO4

Масова частка водню: (2.016 g/mol) / (98.079 g/mol) ≈ 0.0206 = 2.06%

Азотна кислота: HNO3

Масова частка водню: (1.008 g/mol) / (63.012 g/mol) ≈ 0.016 = 1.6%

Фосфорна кислота: H3PO4

Масова частка водню: (3.024 g/mol) / (97.995 g/mol) ≈ 0.0309 = 3.09%

4. Рівняння реакції між натрій оксидом (Na2O) та водою (H2O) виглядає наступним чином:

Na2O + H2O → 2NaOH

З цього рівняння можна зрозуміти, що для утворення 1 молекули натрій гідрооксиду (NaOH) потрібно 1 молекула натрій оксиду (Na2O) та 1 молекула води (H2O). Тому, щоб визначити масу NaOH, яка утвориться при реакції, необхідно спочатку перетворити дану кількість Na2O в кількість молекул.

Молярна маса Na2O дорівнює 61.98 г/моль, тому 31 г Na2O буде містити:

n = m/M = 31 г / 61.98 г/моль ≈ 0.5003 моль Na2O

З цього рівняння можна зрозуміти, що 1 моль Na2O утворює 2 моля NaOH. Тому кількість молекул NaOH, яка утвориться при реакції, дорівнює:

0.5003 моль Na2O × 2 моль NaOH/1 моль Na2O = 1.0006 моль NaOH

Молярна маса NaOH дорівнює 40 г/моль, тому маса NaOH, яка утвориться при реакції, дорівнює:

m = n × M = 1.0006 моль × 40 г/моль ≈ 40.02 г

Отже, маса NaOH, яка утворилася при взаємодії 31 г Na2O з водою, становить близько 40.02 г.