ПОМОГИТЕ ПЖ!!! Масові частки елементів у складі органічної речовини становлять: Карбон 40%,

Гідроген – 6,67% і Оксиген. Відносна молекулярна маса її у 4,5 разів більша від маси Аргону. Визначте формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Beridze Ramaz.

Ответ:

C6H12O6

Объяснение:

Дано:

w(C) = 40%

w(C) = 40%w(H) = 6.67%

w(C) = 40%w(H) = 6.67%Mr(Ar) = 40

w(C) = 40%w(H) = 6.67%Mr(Ar) = 40 Mr(CxHyOz)>Mr(Ar)=4.5

__________________

Знайти:

CxHyOz

__________________

Розв'язання

1) Знаходимо молекулярну масу речовини:

Mr (CxHyOz) = Mr (Ar) × 4.5

40 \times 4.5 = 180

2) w (O) =

100\% - (40\% + 6.67\%) = 53.33\%

3) Знаходимо індекси:

n (E) = Mr (CxHyOz) × w (E) / Ar (E) × 100%

n (C) =

 \frac{180 \times 40\%}{12 \times 100\% }  = 6

n (H) =

 \frac{180 \times 6.67\%}{1 \times 100\%}  = 12

n (O) =

 \frac{180 \times 53.33\%}{16 \times 100\%}  = 6

4) Робимо перевірку:

Mr (CxHyOz) = 12×6 + 12 + 6×16 = 180