Відносна густина оксигеновмісної органічної сполуки за киснем становить 1,875. Елементарний аналіз

показав, що речовина містить 40 % Карбону, 6,67 % Гідрогену та 53,33 % Оксисену. Визначте молекулярну формулу сполуки.C2H4O2С2Н4CH3O2C2H4O​

Ответы на вопрос

Отвечает Shulikov Vladislav.

Ответ:

C2H4O2

Объяснение:

CxHyOz - ?

Дано:

D(O2) ( CxHyOz) = 1,875

W(C) = 40%

W(H) = 6,67%

W(O) = 53,33%

Розв'язання:

Молярна речовина знаходиться за такою формулою:

M = D(O2) * 32

M (r) (CxHyOz) = 32 г/моль * 1,875 = 60 г/ моль

n(C) = 0,4*60 г/моль / 12 г/моль= 2

n(O)=0,5333*60 г/моль / 16 г/моль=2

n(H)=0,0667 * 60 г/моль / 1 г/моль = 4

Формула – C2H4O2