який об'м водню виділиться, якщо залізо масою 41,16г масова частка домішок міді в якому становить

5% прореагує із хлоридною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Нистратов Александр.

Ответ: 15,641 л

Дано:

m'(Fe) = 41,16 г

ω(Сu) = 5%, або 0,05

V(H₂)-?

Объяснение:

m(Fe) = m'(Fe)-m'(Fe)*ω(Сu) = 41,16 г - 41,16 г*0,05 = 39,102 г

M(Fe) = 56 г/моль

n(Fe) = m(Fe)/M(Fe) = 39,102 г/56 г/моль = 0,69825 моль

З хлоридною кислотою буде реагувати тільки залізо за РХР:

Fe + 2HCl = FeCl₂ + H₂↑

З РХР бачимо, що n(H₂)=n(Fe)

n(H₂) = 0,69825 моль

V(H₂) = n(H₂)*Vm = 0,69825 моль*22,4 л/моль = 15,641 л

Відповідь: 15,641 л