Обчисліть масу нітратної кислоти та масу натрій карбонату, у резуль- таті взаємодії яких утворився

карбон(IV) оксид об’ємом 44,8 л (н. у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Gordienko Rodion.

Ответ:

Объяснение:

2HNO3 + Na2CO3 = 2NaNO3 + H2O + CO2

n(CO2) = V(CO2):Vm= 44.8/22.4=2 моль

При нормальных условиях молярный объем любого газа равен 22.4 л/моль.

HNO3, Молярная масса: 63  г/моль

n(CO2)=2n(HNO3)

m(HNO3)=n(HNO3)*M(HNO3)=2*2*63=252г

Na₂CO₃

, Молярная масса: 106 г/моль

n(CO2)= n(Na2CO3)

m(Na2CO3)=n(Na2CO3)*M(Na2CO3)=2*106=212г