Обчисліть масу ортофосфатної кислоти та масу середньої солі, яка утворилась в наслідок взаємодії

цієї кислоти з кальцій гідроксидом масою 44.4 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Крыжановская Виктория.

Дано:

m(Ca(OH)2)=44,4г

Найти:

m(H3PO4)-?

m(Ca3(PO4)2)=?

Решение:

3Ca(OH)2+2H3PO4=Ca3(PO4)2+3H2O

n(Ca(OH)2)=m/M=44,4г:74г/моль=0,6 моль

M(Ca(OH)2)=40+16*2+1*2=74г/моль

n(Ca(OH)2)=n(H3PO4)=0,6*2/3=0,4 моль

m(H3PO4)=n*M=0,4 моль*98г/моль=39,2г

M(H3PO4)=3*1+31+16*4=98г/моль

n(Ca(OH)2)=n(Ca3(PO4)2)=0,6*1/3=0,2 моль

m(Ca3(PO4)2)=n*M= 0,2 моль*310г/моль=62г

M(Ca3(PO4)2)=40*3+(2*31+16*8)=310г/моль