Напишіть рівняння реакції, розрахуйте молярну масу еквівалента окисника і відновника Pb +

HNO3(pозв.) →

Ответы на вопрос

Отвечает Якушин Богдан.

8HNO₃ + 3Pb = 3Pb(NO₃)₂ + 2NO + 4H₂O

Pb° - 2e⁻ = Pb⁺² I 3 Pb - відновник

N⁺⁵ + 3e⁻ = N⁺² I 2 HNO₃ - окисник

fэкв(Pb)=1/2

fэкв(HNO3)=1/3

Мэкв(Pb)=207*1/2=103.5 г/моль

Mэкв(HNO3)=63*1/3=21 г/моль