Виберіть калійне добриво, у якому вміст калію найбільший а) KCl б) K2SO4 в)KHSO4 г) KNO3​


Ответы на вопрос

Отвечает Яковлева Алиса.

Відповідь:

а) KCl ( 52,3% )

Пояснення:

Для цього треба знайти масову долю калію у цих речовинах, за формулою:

a) KCl:

ω ( K ) = \frac{Ar(K) n(K)}{Mr(KCl)}

( тобто атомну масу калію множимо на його індекс та ділимо на молекулярну масу речовини, до складу якої він входить )

ω ( K ) = \frac{39}{74,5} = 0,523 або 52,3%

б) K₂SO₄:

ω ( K ) = 39 × 2 = 78 / 174 = 0,445 або 44,5%

в) KHSO₄:

ω ( K ) = 39 / 136 = 0,286 або 28,6%

г) KNO₃:

ω ( K ) = 39 / 101 = 0,386 або 38,6%