який об'єм нітроген(IV) оксиду утворюється при взаємодії з концентрованою нітратною кислотою

30,1×10²³ атомів купруму? Яка маса 60% розчину кислоти при цьому витрачається?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лисиченко Анфиса.

Відповідь:

Дано

n(Cu)=30,1×10²³моль⁻¹

w(HNO3)=60%

-------------------------

m(розчину)-?

розв'язок

Cu+4HNO3=Cu(NO3)2+2NO2+2H2O

M(HNO3)=63г/моль

n(Cu)=30,1×10²³/6,02*10²³=5моль

n(Cu):n(HNO3)=1:4

n(HNO3)=5*4=20моль

m(HNO3)=20*63=1260г

m(розчину)=1260*100/60=2100г

Пояснення: