У 400 мл води розчинили 2 моль натрій ортофосфату. Визнач масову частку (%) йонів Натрію у

одержаному розчині враховуючи, що сіль повністю продисоціювала:​

Ответы на вопрос

Отвечает Заика Ваня.

Ответ:

m₁(p.KOH) = 400 г

ω₁(KOH) = 30% або 0,3

+m(H₂O) = 400 г

Знайти:

ω₂(KOH) - ?

Розв'язок.

Знаходимо масу калій гідроксиду в розчині, вона буде сталою для другого розчину:

m(KOH) = m₁(p.KOH)*ω₁(KOH)  = 200 г*0,3 = 60 г

Знаходимо масу другого розчину:

m₂(p.KOH) = m₁(p.KOH) + m(H₂O) = 400 г + 200 г = 600 г

Знаходимо масову частку калій гідроксиду у розчині, який одержали при змішуванні 400 г води з 200г розчину калій гідроксиду з масовою часткою речовини 30%:

ω₂(KOH) = m(KOH)/m₂(p.KOH) = 60 г/600 г = 0,1 або 10%

Відповідь: 10%

Объяснение: